O těhotenské masáži

Těhotenská masáž je prováděna bezpečnou relaxační technikou, za pomoci speciálních pomalých hmatů. Nejde však o hlazení, masáž musíte cítit, aby měla efekt.Nikde jinde, než v těhotenství ji nezažijete. Nastávající maminka během masáže zaujímá polohu na boku s vypodložení hlavy, bříška a dolních končetin.
Pokud v těhotenství probíhá vše dobře, mohou masáže s použitím vhodných silicových olejů zmírnit pocity nevolnosti, minimalizovat známky napjaté kůže, zmírnit zachycování tekutin , napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. Snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku a živin dítěte. Před masáží se společně domluvíme, na co se zaměřit. Nemějte žádné obavy o bříško. Mohu jen poradit, jak o něj pečovat. 

Síla doteku

V žádném jiném období nebude žena čelit tolika tělesným, citovým a sociálním změnám jako v těhotenství. Masáže a aromaterapie jsou jedním z významných pomocníků a průvodců touto nádhernou etapou. Jsou bezpečnou a účinnou alternativou léčebných metod a mohou dobře doplňovat normální předporodní péči.

Dotyk je základním lidským instinktem a má sílu a moc uklidňovat a předávat informace a emoce na mnoha úrovních. Dokáže uvolnit tělo, zklidnit mysl, podpořit proces uzdravování a navodit stav celkové fyzické pohody. Hmat je prvním smyslem, který se vyvíjí již v lidském zárodku, a malé děti požadují těsný kontakt. Umývání, nošení, mazlení a oblékaní je pro ně základní součást bytí.


Kontraindikace ( kdy nemůžete na masáž )

  • v rizikovém těhotenství a lékař ji nedoporučuje
  • po opakovaných ztrátách děťátka :-(
  • v prvním trimestru
  • při bodavé a vystřelující bolesti. ( obraťte se na fyzioterapeuta )
  • při křečových žilách, zánětlivé stavy
  • při vysokém tlaku
  • při vysokém zadržování vody v těle (včetně obličeje)
  • při viróze, nachlazení, bolestech hlavy apod.
  • pokud máte ranní nevolnosti, průjem
  • onkologické onemocnění

Poznejte masérku

Iveta Szlaur

Krásný den maminky, je mi 49 let a své povolání miluji. Je zajímavé v tom, že mě neustále posouvá dále. Z manuální práce, která vyžaduje fyzické vypětí, a realistky, co stojí nohama na zemi, k osobě, která začala duchovně růst, vnímat vědomý dotek a energii v čakrovém systému. A věřit v sílu přítomného okamžiku.

Těhotenské masáže – energie tří bytostí – začaly postupem času patřit k mým nejoblíbenějším. Rozhodla jsem se věnovat pouze tomuto typu masáže. Není nic hezčího než pohled na spokojenou maminku. Cítím, že to, co dělám, má smysl a to mě naplňuje. S těhotnými pracuji osm let.