O těhotenské masáži

Těhotenské masáže vytváří bezpečnou a neutrální situaci k předání láskyplných dotyků a ke stimulaci hmatových nervů v pokožce. Obě tato hlediska jsou velmi důležitá pro emocionální zdraví i pro míru sebevědomí. Dotyky mají zcela zásadní význam pro vývoj zdravé lidské bytosti a je známo, že nedostatek dotyků a fyzických kontaktů v prvních fázích života má negativní dopad na vývoj dítěte. Protože dotyky jsou tolik spřízněny s emocemi, mohou vyvolat i pocity zranitelnosti a bezradnosti. Nejde však o hlazení, masáž musíte cítit, aby měla efekt. Je naprosto bezpečná, prováděna relaxační technikou. Lze se na místě domluvit, jaké partie chcete či nechcete masírovat. Některé maminky jsou na bříško citlivé. 

Síla doteku

V žádném jiném období nebude žena čelit tolika tělesným, citovým a sociálním změnám jako v těhotenství. Masáže a aromaterapie jsou jedním z významných pomocníků a průvodců touto nádhernou etapou. Jsou bezpečnou a účinnou alternativou léčebných metod a mohou dobře doplňovat normální předporodní péči.

Pokud v těhotenství probíhá vše dobře, mohou masáže s použitím vhodných silicových olejů zmírnit pocity nevolnosti, minimalizovat známky napjaté kůže, zmírnit zachycování tekutin v těle a uvolnit stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností.

Dotyk je základním lidským instinktem a má sílu a moc uklidňovat a předávat informace a emoce na mnoha úrovních. Dokáže uvolnit tělo, zklidnit mysl, podpořit proces uzdravování a navodit stav celkové fyzické pohody. Hmat je prvním smyslem, který se vyvíjí již v lidském zárodku, a malé děti požadují těsný kontakt. Umývání, nošení, mazlení a oblékaní je pro ně základní součást bytí.

Kontraindikace

Masáž není vhodná:

  • v rizikovém těhotenství a lékař ji nedoporučuje.
  • v prvním trimestru.
  • při křečových žilách.
  • při vysokém tlaku,
  • při vysokém zadržování vody v těle (včetně obličeje).
  • při viróze, nachlazení, bolestech hlavy apod.
  • pokud máte ranní nevolnosti.

Poznejte masérku

Iveta Szlaur

Své povolání miluji. Je zajímavé v tom, že mě neustále posouvá dále. Z manuální práce, která vyžaduje fyzické vypětí, a realistky, co stojí nohama na zemi, k osobě, která začala duchovně růst, vnímat vědomý dotek a energii v čakrovém systému. A věřit v sílu přítomného okamžiku.

Těhotenské masáže – energie tří bytostí – začaly postupem času patřit k mým nejoblíbenějším. Rozhodla jsem se věnovat pouze tomuto typu masáže. Není nic hezčího než pohled na spokojenou maminku. Cítím, že to, co dělám, má smysl a to mě naplňuje.